• DİL SEÇİMİ
  • TR
  • EN
  • ARAMA

T.C. ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ

BİRLİK MECLİSİ BALIKESİR'DE TOPLANDI

Enerji Kentleri Birliği'nin 2023 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Birlik Başkanı Osman Zolan'ın başkanlığında, üye belediyelerin başkanları ve meclis üyelerinin katıldığı toplantıda, meclis gündemindeki maddeler görüşülerek karara bağlandı.

 

 

 

6 Haziran 2023 tarihinde Kahramanmaraş Merkezli deprem sebebiyle OHAL ilan edilen bölgede bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Haliliye Belediyesi, Osmaniye Belediyesi, Andırın Belediyesi, Defne Belediyesi, Oğuzeli Belediyesi ve Çermik Belediyesinin 2023 yılı üye katılım paylarının ertelenmesinin oybirliği ile kabul edilerek karara bağlandı.

Oybirliği ile kabul edilen gündem maddesi ile Afyonkarahisar ili Dinar Belediyesi, Bolu ili Seben Belediyesi, Muğla ili Kavaklıdere Belediyesi ve Bolu ili Karacasu Belediyesinin üyelikten ayrılma taleplerinin kabulü ile Birliğin üye belediye sayısı 150’ye olmuştur.

Birlik Encümen üyelerinin, Plan Bütçe Komisyonu üyeleri, Kesin Hesap Komisyonuna üyeleri, Denetim Komisyonuna üyelerin seçimleriyle meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Meclis Toplantısının ardından, Birlik Başkanı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin açılış konuşmalarıyla panel programına geçildi.

Panel programında Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden Enerji ve Aydınlatma Müdürü ve Enerji Yöneticisi Ali Coroz, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatör Vekili Ali Koç, Birlik Danışma Kurulu Üyemiz Kemal Akpınar ve Birlik Danışma Kurulu Üyemiz Faruk Telemcioğlu'nun bölgenin yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği  konularında mevcut potansiyeli, yapılan çalışmaları ve yapılabilecek çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.

Panelin ardından üye belediyelerin başkanları ve meclis üyelerinin katıldığı kültürel gezi düzenlendi.

02.06.2023