• DİL SEÇİMİ
  • TR
  • EN
  • ARAMA

T.C. ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ

Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı ve Eğitim Programı

JKBB YENİDEN BAHÇECİ DEDİ

Birliğimiz, Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısını 15 Nisan 2016 Cuma günü Kırşehir'de gerçekleştirdi.

Toplantıya Birlik Başkanımız ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin yanı sıra birliğimiz üyesi belediye başkanları, meclis üyeleri ve kurum danışmanlarımız katıldı.

Başkan Bahçeci başkanlığında, kâtip üyelerden oluşan divanın teşekkülü ile başlayan Birliğimizin Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, açılış ve yoklamanın ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Gündem maddelerine devam edilmeden Meclisin açılış konuşmasını yapan Birlik Başkanımız Bahçeci, yaptıkları çalışmalar ile Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği'ni belli bir noktaya getirdiklerini, Türkiye'de jeotermal enerjinin öneminin daha da arttığını söyledi. Bahçeci, üye belediyelerin verdikleri destekler ile birliğin her geçen gün daha da büyüdüğünü vurgulayarak, bölgesel toplantılarla jeotermal kaynaklar ile ilgili problemleri çözmek için girişimlerin yapıldığını belirtti. Birlik Başkanımız Yaşar Bahçeci'nin konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Birliğimizin üye sayısı Nevşehir, Günyüzü, Saray ve İscehisar Belediyelerinin üyelik kabulünün görüşülmesi ile 106 oldu. 2015 yılı faaliyet raporu ve kesin hesabının görüşülmesinin ardından gündemin son maddesi olan dilek ve temenniler ile Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı sona erdi. Seçime tek aday olarak giren Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, tekrar birlik başkanlığı görevine seçildi.  Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin merkezi yapılan oylama ile Kırşehir’den Ankara’ya alındı. Birlik merkezinde yapılan değişiklik ile bundan sonraki çalışmalar daha etkin bir şekilde devletin merkezinde yapılarak üye belediyelerin Ankara’daki işleri daha hızlı ve etkin şekilde yapılabilecek.

 

  

    

    

    

MERKEZİMİZ ARTIK ANKARA

Başkan Bahçeci tekrar birlik başkanı seçildikten sonra yaptığı konuşmasında  “Üç yıl boyunca birlik başkanlığına en iyi hizmetlerle devam edeceğiz. Birlik merkezimizi Ankara’ya taşıyarak birliğimizin ulusal bir kimlik kazanmasını sağladık. Bütün üye belediyelerimiz jeotermal ile ilgili her türlü çalışmasını Ankara merkezimizden daha verimli bir şekilde takip edebilecek. Şehirlerin sahipleri bizleriz. Bizler ne yaparsak o kalıcı olacak. Enerji Bakanımız ile de elimizdeki kaynaklarımızı daha etkin nasıl kullanabiliriz bu konuları konuşacağız. Kendilerine jeotermal potansiyelimiz ve problemlerimiz hakkında da bilgilendirme yapacağız. Jeotermal kaynaklarımız noktasında en üst düzeyde çalışmalar yaparak bütün illerimizin potansiyeli ile ilgili geniş bir envanter hazırlayacağız. Üyelerimizin her türlü proje ve fikirlerine açığız. Sizin önerilerinizi çok önemsiyoruz. Ekim ayı toplantımızı Haliliye Belediyesi’nin daveti ile Urfa’da yapmaya karar verdik. Elimizdeki envanterleri en iyi şekilde kullanarak gerekli olan bütün çalışmaları gerçekleştireceğiz. Bütün başkanlarımızın tecrübelerinden de faydalanacağız” dedi.

Öğleden sonraki eğitim toplantısında JKBB ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci bir konuşma yaptı. Toplantı açılışında Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya ve Kırşehir Valisi Necati Şenkaya da bir konuşma yaparak, Kırşehir’de Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’ni misafir etmekten onur duyduklarını söylediler. Konuşmaların ardından JKBB ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Birliğimiz danışma kurulu üyelerine teşekkür plaketi verdi. Plaket töreninin ardından Prof. Dr. Halime Ö.PAKSOY “Toprak Kaynaklı Isı Sistemlerinin Türkiye’deki Uygulamaları” ve Prof. Dr. Gazanfer HARZADİN ile İrfan İÇÖZ “Ülkemizde Sebze ve Meyve Kurutma Teknikleri İçerisinde Jeotermalin Yeri” konulu sunumlarını gerçekleştirdiler. Panelistlerin konuşmalarının ardından soru ve cevaplarla devam eden program 16 Nisan 2016 cumartesi günü gerçekleştirilen tarihi ve kültürel teknik gezi ile sona erdi.

Fotoğrafları indirmek için tıklayınız.

    

    

    

    

22.04.2016