• DİL SEÇİMİ
  • TR
  • EN
  • ARAMA

T.C. ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ

12. EIF ULUSLARARASI ENERJİ KONGRESİ VE FUARI

11.11.2019

EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı, 6-8 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara Congresium’da enerji sektörünün bütün paydaşlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

 

 

Kongre kapsamında gerçekleştirilen “Belediyeler Oturumu”na Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Enerji Kentleri Birliği Başkanı Osman Zolan ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Alinur Aktaş katıldı.

 

    

 

Belediyelerin enerji alanında yaptığı çalışmalar panelist belediye başkanları tarafından katılımcılara aktarıldı. Birlik başkanımız Osman Zolan, “Bölgesel Isıtmada Belediyelerin Rolü” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda özellikle mevcut jeotermal merkezi ısıtma sistemleri üzerine bilgiler aktaran Zolan, on sekiz farklı bölgede çalışan bu sistemlerin bir tanesi hariç hepsinin hem yatırımlarının hem de işletmelerinin yerel idareler eliyle yapıldığını ve belediyelerin bu konuda ne kadar önemli bir rol oynadığını söyledi. Bölgesel ısıtmanın hem ekonomik hem çevre dostu olduğunun altını çizen Zolan, uygulamalarda baş aktörün belediyeler olması gerektiğini özellikle belirtti.

 

 

    

  

12.11.2019